• Wywiad dla Pokochaj Rękodzieło

  Zapraszam do przeczytania wywiadu dla portalu Pokochaj Rękodzieło Fragment:Czy masz jakieś motto, którym posługujesz się podczas prowadzenia marki? Jeśli tak to jakie i dlaczego takie? Hasło przewodnie mojej marki to „Minimalistyczna natura metalu” (edit: obecnie po prostu “Natura metalu”). Nie powstało przypadkiem i niesie ze sobą ważne treści. Oto minimalizm w formie, ale też w szerszym rozumieniu, jako minimalistyczna droga życia… Cały tekst (kliknij)

 • Biżuteria słowiańska

  (Tekst opublikowany w magazynie Gniazdo) Wykonuję autorską biżuterię z metalu – srebra, miedzi i mosiądzu. Oferuję przede wszystkim proste, uniwersalne formy. Charakterystyczne cechy moich ozdób to minimalizm, zróżnicowane faktury i lekko nieregularne wykończenie. Biżuteria powstaje w unikatowych egzemplarzach lub pojedynczych kopiach, a każdy egzemplarz jest wykonany przeze mnie ręcznie, przy użyciu prostych narzędzi.Jako, że w moich żyłami płynie krew dawnych Słowian, ich kultura i tradycje są mi bardzo bliskie, często więc znajdują swój wyraz w moim życiu i w mojej twórczości. Oto kolekcja Zawijasy zainspirowana estetyką słowiańską. Biżuteria ze srebra i miedzi z motywem spirali. Nie jest to rekonstrukcja, ale raczej spotkanie tradycji ze współczesnością – moja propozycja dla Słowianki, która żyje tu i teraz. W mojej ofercie znajdziesz pierścionki w uniwersalnym rozmiarze, które można dopasować do każdego palca, wisiory oraz kolczyki (dostępne również jako klipsy). Modelka: Sara NowackaFotograf: Mateusz Michalkiewicz (NetStudio) więcej zdjęć z sesji słowiańskiej w galerii

 • Jak dobrać rozmiar pierścionka

  Czy zdarzyło się wam zgubić za duży pierścionek, albo nie mogliście założyć (albo co gorsza zdjąć!) za małego? A może chcieliście kupić pierścionek w sklepie internetowym ale nie mieliście pojęcia jaki rozmiar wybrać? No właśnie!

 • Deco – Cała w kwiatach

  Kolekcja Deco to najbardziej ozdobna linia moich wyrobów, ale nie obawiajcie się, pozostaję wierna minimalistycznej estetyce, jednak tym razem prostotę kształtów i materiałów połączyłam z bogactwem faktur i motywów. A ponieważ przyroda właśnie budzi się do życia, są to przede wszystkim motywy roślinne.

 • Zamiast wstępu

  Caltha palustris – knieć błotna potocznie zwana kaczeńcem. Z tym pseudonimem nie wiąże się żadna fascynująca historia. Na studiach miałam wiele zajęć z zakresu botaniki i wiedzy o roślinach (studiowałam architekturę krajobrazu) i w owym czasie głowę miałam pełną egzotycznie brzmiących nazw roślin. Logując się w serwisach internetowych wykorzystywałam zatem rozmaite kwiatki.

 • Swirls – wiosna w kolorze złota

  Przyszła wiosna, a u mnie wykiełkowała kolekcja Swirls w nowej odsłonie. Być może znacie już moje zawijaski w wersji miedzianej i srebrnej. Teraz przyszedł czas na mosiądz! Mosiądz jest metalem na pierwszy rzut oka przypominającym złoto. Jest to stop miedzi oraz cyny, niekiedy z różnymi dodatkami. Jego barwa zależy od proporcji, w jakich zmieszano te metale – od miedziano-pomarańczowej gdy weźmiemy dużo miedzi – do niemal srebrnej gdy dodamy sporo niklu (otrzymamy wtedy mosiądz wysokoniklowy zwany też nowym srebrem, które również czasami wykorzystuję do wyrobu biżuterii). Mosiądz jest znany od starożytności i ma dość dużo zastosowań. Wykonuje się z niego między in. elementy budowlane, części pojazdów, narzędzia, instrumenty muzyczne, a także amunicję, monety oraz właśnie biżuterię. Złota biżuteria przywodzi na myśl przepych i dostatek. Dla jednych największą zaletą złota jest jego wartość, innym po prostu podoba się jego kolor i połysk. Do nich właśnie kieruję moją dzisiejszą propozycję. Biżuteria w kolorze złota może wyglądać równie pięknie. Przyjrzyjcie się bliżej mojej kolekcji. Wiosenna seria Swirls, chociaż utrzymana w duchu minimalizmu, jest delikatniejsza niż większość moich kolekcji. Chłodna prostota ustępuje tu miejsca nieregularnym, organicznym, inspirowanym przyrodą kształtom. Swirls to delikatne pędy roślin, łodyżki kwiatów i młode pnącza. Kolekcja Swirls to wiosenne promienie słońca tańczące na złotych kolczykach. Kolekcja Swirls jest też odległym echem dawnych czasów. Jest bowiem luźno inspirowana dawną biżuterią słowiańską wykonywaną ze…

 • Wywiad dla galerii Artillo

  Rozmowa z właścicielką pracowni Caltha Jewellery Dzisiaj odwiedzimy warszawski Mokotów. Na obrzeżach wielkiego zagłębia biurowego zwanego pieszczotliwie Mordorem, mieszka Caltha, w której pracowni, to co my nazywalibyśmy „blaszką”, zamienia się w ozdobę.